O NÁS

Ahoj!


   Jmenuji se Karol, ale vy jste tu beztak kvůli jídlu, zdraví, hubnutí… no, takže kvůli jídlu, protože ono to jídlo se vším souvisí. Vezmu to tedy stručně a jasně.
   Aktuálně jsem ve třetím ročníku Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity, kde studuji biologii a geologii. Biologie a moje práce spolu úzce souvisí, kdybych nevěděla, jak to funguje v našem těle, těžko bych mohla dělat chytrou, že jo :-)! Ve své bakalářské práci se aktuálně zabývám prevencí a léčbou cukrovky typu 2 pomocí nízkosacharidového – vysokotukového stravování. Bez léků. Tečka. Možná vykřičník. Jídlo je totiž lék, jídlo ovlivňuje nejen to, jak vypadáme, ale hlavně to, jak zdraví jsme, o tom jsem skálopevně přesvědčená a o tom to tady vlastně je a bude. Asi vás zajímá, jestli jsem nějakej ten poradce, no, absolvovala jsem půlroční kurz poradce pro výživu, složila závěrečné zkoušky, takže papír na to mám, ale víte k čemu mi je, že jo?! Rozhodně to není něco, čím bych se chlubila, takovej kurz může mít každej, on ho taky skoro každej má, a proto to tady vypadá tak, jak vypadá a asi metr široká paní v Herbalifu nebo Naturhousu vám doporučuje ultraskvělej hubnoucí čaj, žejo :-). Pokud tomu nebudete opravdu věřit, rozumět, zabývat se tím v praxi a hlavně neustále hledat pravdu, (protože málokde vám ji řeknou), tak nikdy nebudete dělat tuhle práci dobře. Čestný skautský. Někdy je to hledání pravdy a boření mýtů tenkej led, ale pravda a láska vítězí přece :-).
            Já jsem Elis. Takže než se dostaneme k jídlu, ráda bych zmínila pár slov o sobě. Mám vystudované gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi. Dále mám dokončené bakalářské studium na ČZU, na fakultě Agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, obor Živočišná produkce. A momentálně studuji první ročník magisterského studia na stejné fakultě, obor Výživa a potraviny. Obor živočišná produkce a teď výživář, panebože cože?! No právě přesně tady se dostáváme k tomu zmiňovanému jídlu… Už od gymplu jsem věděla, že za touto prací si přesně půjdu. Ráda zmíním, že tímto směrem mě vedl můj tatínek od mých 17 let. Pro mě jakož to zastánkyně LCHF mě nejvíce zajímaly informace o mase, vejcích a mléce. I když jsem od mala vyrůstala prakticky mezi zvířaty, chtěla jsem vědět co přesně kupujeme, pokud daný produkt není domácí, jaké „triky“ se dělají při výkrmech, aby to bylo co nejvíce ekonomicky výhodné a jak moc se zhorší kvalita konečného produktu na úkor rychlého a co největšího výdělku. Díky tomuto oboru, jsem si rozšířila své obzory, ještě více si uvědomila, jak je důležité mít na talíři opravdu kvalitní živočišné produkty a udělala svůj názor na věc. Právě tyto živočišné zdroje jsou základním stavebním kamenem pro kvalitní výživu, kterou zastávám.

            V téhle době je bambilion lidí, kteří se nazývají „výživovými poradci“. Přijde mi, že zatím v českém školství není dostatek kvalifikovaných pedagogů, kteří by vyučovali zdravou výživu, která by byla založená zejména na parametrech kvalitní výživy. Proto je pro mě velmi důležité studovat a zabývat se výživou zejména ze zahraničních zdrojů. Další věc, pro laika je velmi obtížné se vyznat v tom, který směr „diety“ (nemám ráda tohle slovo, protože si pod tím každý hned představí hladovění a mučení) -> „stravování“ je pro jeho tělo to nejlepší. Každý radí něco jiného, že? Přímo záplava různých Herbalajfů, Naturhausů (jo milujeme s Kajunou tyhle rádoby poradce, který do Vás narvou milion „ozdravujících přírodních“ koktejlů), které jsou zaručeně účinné s milionem scestných odůvodnění, které jsou tak stupidní až je to bijící do očí. Takové ty typické mediální diety. Přitom je to tak prosté, kvalitní výživa, kvalitní základní potraviny.  Pokud Vás zajímá více ohledně kvalitního stravování, chcete předcházet veškerým metabolickým onemocněním, cítit se skvěle a zredukovat svou váhu, jste tu správně!