měl bys vědět

Stevie

07 prosince

Stévie, jindy nazývána jako „sladká tráva“ zastává již od pradávna funkci přírodního sladidla. Svým složením přináší revoluci ve slazení pokrmů a nápojů. Tato bylina nenese žádná rizika spojená se zvýšením krevního cukru v krvi, obezitou a jinými metabolickými onemocněními, jako je například diabetes II. typu, narozdíl od rafinovaných, třtinových cukrů, sirupů (agáve, datlový,..), medu,.. Tento fakt znamená, že je vhodná zejména pro diabetiky. Neobsahuje totiž jednoduché cukry jako je glukóza a fruktóza (pozn. fruktóza nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ale nese jiná rizika).

staženo z www.euro.cz

HISTORIE
Sladivé vlastnosti této byliny jsou využívány již přes 1500 let. Domorodí jihoameričtí indiáni ji nazývali „medové lístky“. Tuto rostlinu používali například do svého nápoje „yerba mate“. Dnes je hojně pěstována v Japonsku a Číně. Používá se jako potravinářské sladidlo a bylinný přípravek. Už v zemích Jižní Ameriky se stévie používala jako tradiční lék na popáleniny, žaludeční problémy a koliky. V 16. století byla do Evropy přivezena španělskými konkvistadory z její domoviny Paraguaye. Avšak hojný rozmach zaznamenala až v 50. letech 20. století ve Francii, kdy se stala součástí slazených nápojů.

POPIS ROSTLINY

Stevia rebaudiana je nenápadně bíle kvetoucí rostlinka z čeledi hvězdicovitých. Jedná se o malou trvalku, to znamená víceletou rostlinu, která dosahuje výšky 60 až 100 centimetrů. Kořeny má mělké, válcovité a téměř se nerozvětvují. Lístky jsou vstřícného oválného a kopinatého tvaru. Na okrajích lístků se vyskytují žláznaté trichomy. Stévie má, jak již bylo zmíněno drobné bílé květy, které jsou samosterilní. To znamená, že se rostlina dokáže oplodnit sama. Kvete zejména v říjnu a listopadu. Naše podnebné podmínky jsou vyhovující pro růst této byliny.
staženo z www.stevia.mzf.cz 
SLADKOST ROSTLINY
Listy této byliny obsahují dvě hlavní sladké sloučeniny - steviosid a rebaudiosid. Tyto dvě látky byly objeveny v roce 1931 chemiky M. Bridelem a R. Laviellem. Steviosid se vyznačuje vysokou sladivostí. Čím vyšší podíl rebaudiosidu listy rostliny obsahují, tím menší mají produkty ze stévie dochuť po lékořici. Zároveň díky této obsažené sloučenině má stevie po senzorické stránce nahořklou chuť, což zaznamenává poměrně hodně konzumentů.
Lidé často zaměňují stévii se sladidlem nazývaným Truvia. Truvia je jedna z celkových osmi extrahovaných sladivých látek ze stévie, které jsou povolené k použití do potravin.

Pokud budeme vyhledávat informace o sladkosti stévie, najdeme množství různých násobků sladivosti v porovnání s cukrem, od 20x až po 300x.  Proč je toto rozmezí tak široké? Je to jednoduché. Stévie, kterou budeme používat v čisté formě se vyznačuje 20 - 30x větší sladivostí než běžný cukr, avšak právě v syntetické formě (komerční extrakty) je sladivost dokonce až 300x větší než u cukru. 
Jednu rostlinu lze komerčně využívat přes pět let, přičemž sklizeň může být dvakrát až třikrát za rok. Z jednoho hektaru plodiny můžeme získat 1000 až 1200 kilogramů suchých listů, z nichž vytvoříme 60 až 70 kilogramů steviosidu. Steviosid patří mezi neenergetická sladidla, značí se symbolem E960. Přijatelná dávka, která může být denně konzumována, je kolem 4 mg/1 kg tělesné hmotnosti.

FORMY PRODUKTŮ
Na trhu je k dostání mnoho forem tohoto sladidla. Nejvhodnější forma pro spotřebitele je živá rostlina, kterou buď můžeme koupit celou a postupně ji využívat, nebo si můžeme zakoupit semínka, ze kterých rostlinku vypěstujeme. Tato varianta je nejlepší a nejzdravější, právě v této formě konzument využije všechny zdravotní benefity, které nám stévie nabízí. Těmi jsou minerální látky, vitaminy a antioxidanty.
Další možnou formou, kterou můžeme pořídit (nebo získat v pohodlí domova) jsou nasušené lístky. To je forma, která ještě stále zanechává společně se sladivostí i látky, které jsou zdraví prospěšné.
Dále formy extraktů. Prvním z extraktů může být tekutý extrakt, který si můžeme vyrobit doma. Čerstvé, nebo usušené lístky stévie smícháme s vodou nebo potravinářským alkoholem. U tohoto extraktu, který si vyrobíte doma známe přesný postup a přesné složení. U komerčního extraktu nemáme záruku, zda nedošlo k velkému průmyslovému zpracování a z obalu to většinou nezjistíme.
V poslední řadě se na trhu objevuje stévie ve formách pilulek a prášků (bílý, zelený), který se čím dál častěji vyskytuje v potravinářských produktech. 

Bohužel však tyto poslední zmiňované formy jsou průmyslově zpracované a nesou s sebou možné množství aditiv, která by už naše zdraví mohla ovlivnit.

staženo z www.gymbeam.cz

STÉVIE A ZDRAVÍ
Stévie působí antibakteriálně, nezvyšuje hladinu krevního cukru a dále pomáhá při kandidózách, plísních a kožních problémech, má vysoký obsah vitamínů a minerálních látek.
 Jak jsme již zmiňovaly v úvodu, stévie je vhodná i pro diabetiky, kteří trpí cukrovkou 2. typu. Důvodem je to, že sladká složka steviosid se v těle dále nerozkládá, tudíž se v těle ani neabsorbuje, nezvyšuje obsah cukru v krvi.
Stévie se doporučuje i lidem, kteří trpí hypertenzí. Toto onemocnění oběhového systému je v dnešní době velmi časté a každým rokem počet nemocných stoupá. Krevní tlak těchto lidí je vyšší než 140 na 90 mmHg. Při konzumaci stévie v tomto případě nemůžeme očekávat zlepšení po krátké době. První výsledky účinků se dostaví nejdříve po jednom nebo dvou letech užívání (pozn. záleží na celkovém životním stylu! Stevie je pouze malé plus.)
Například osoby trpící vzácnou genetickou poruchou – fenylketonurii (PKU) musí sledovat příjem fenylalaninu ze všech zdrojů potravy - pro ně představují steviové glykosidy výhodné sladidlo, které neobsahuje fenylalanin.

HUBNUTÍ
Každým rokem se zvyšuje číslo spotřebovaného cukru na osobu. V České republice je pro rok 2016 udávána spotřeba 33 kilogramů za rok/ osoba Vysoký příjem cukru se následně odráží na tělesné váze. Jak již bylo zmíněno, stévie je sladidlo, které neobsahuje kalorie, právě proto je zdravou alternativou a náhražkou nezdravých cukrů, může být účinným prostředkem pro ovlivňování tělesné hmotnosti (pozn. samozřejmě záleží na celkové stavbě jídelníčku), ovšem při každodenním používání bychom se měli zaměřit na doporučený denní příjem.

NEGATIVNÍ ÚČINKY STÉVIE
Na internetu můžeme objevit mnoho informací o tom, že stévie působí negativně na naše zdraví, avšak doposud neexistuje žádná studie, která by toto jasně prokázala. Převážně nalezneme informace týkající se snížené plodnosti u zvířat. Tyto studie jsou podložené výzkumem, při kterém byl zvířatům dlouhodobě podáván extrakt ze stévie ve velmi vysokých dávkách. 


ALE
Pozor na hypoglykémii
Sladká chuť ze sacharidů normálně znamená přesun glukózy z krve do buněk, aby bylo v krvi místo na další dávku cukru přijímaného z potravy, a právě po sladké chuti stévie žádný cukr do krve (z potravy - stevie) nepřichází, tudíž nastává nižší obsah glukozy v krvi, organismus se dostává do stavu hypoglykémie. (Glukóza má každou chvíli přijít, jenže v případě stevie glukóza prostě nepřijde.) S tímto jevem souvisí vyplavování stresových hormonů adrenalinu a kortizolu, které se hypoglykemii snaží vyřešit tím, že mobilizují cukr ze svalů a jater, nebo dokonce z bílkovin. Nadměrné vyplavování těchto hormonů může mít nepříznivý vliv na naše zdraví.

ZÁVĚR
Není žádným tajemstvím, že mnozí lidé jedí příliš mnoho cukru, stévie je skvělá volba pro oslazení potravin a nápojů, ale rozhodně záleží na tom, v jaké formě stévii užíváme, nejlepší volbou je ona samotná rostlinka. Jsme ale toho názoru, že obejít se bez jakýchkoliv sladidel je tou největší výhrou a vaše stravování by do toho to stavu mělo směřovat.

Glukóza
Glukóza je monosacharid. Tento sacharid je základní stavební kámen většiny složených sacharidů. Jejímu vzniku v rostlinách dává fotosyntéza, ukládá se v podobě škrobů (složitý sacharid). Lidské tělo si glukózu dokáže vyrobit samo. Tak, aby v lidském těle glukóza mohla fungovat je důležitý inzulin. Inzulin je uvolňován slinivkou břišní. Právě inzulin je nezbytný pro přechod glukózy z krve do buněk celého těla. Játra a svaly jsou zásobárnou glykogenu (několik molekul glukózy spojeny v jednu = glykogen). Pokud nepřijmeme potřebné množství glukózy ze stravy organismus začne čerpat ze zásob z jater a svalů, no a v případě nedostatku glukózu vyrobit samo z látek nesacharidové povahy díky glukoneogenezi.
Fruktóza
Fruktóza je také monosacharid. Často je také označována jako levulóza, nebo ovocný cukr. Právě fruktóza může někomu způsobit plynatost, těžkost, průjmy. A to z toho důvodu, že pro někoho je fruktóza hůře stravitelná. Fruktóza zvyšuje vyplavování hormonu ghrelinu - hormon hladu, podněcuje vás k tomu, abyste jedli více. Při nadměrném příjmu fruktózy může dojít až k nealkoholické steatóze jater, protože fruktóza je odbourávána zejména v játrech. S nadměrnou konzumací fruktozy souvisí také zvýšená hladina kyseliny močové - tento metabolit souvisí například s onemocněním nazývané DNA.
Sacharóza – stolní cukr
Sacharóza je disacharid, skládá se glukózy a fruktózy. Tento cukr je získáván zejména z cukrové řepy a také z cukrové třtiny. Glykemický index sacharózu se pohybuje okolo 60. (Pozn. glykemický index je číslo, které udává rychlost přeměny sacharidů na glukózu v našem těle, který následně působí na uvolnění inzulínu ze slinivky. Stupnice je od 0 do 100. Např. čistá glukóza má GI 100.)

ZDROJE:
1.            Yang Q. Gain weight by “going diet?” Artificial sweeteners and the neurobiology of sugar cravings. Neuroscience. 2010. Dostupné: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2892765/
2.            Abdullateef, R., A., Osman, M. Studies on effects of pruning on vegetative traits in Stevia rebaudiana Bertoni (Compositae). 2012. Dostupné: https://www.ccsenet.org/journal/index.php/ijb/article/download/11721/9623
3.           Himanshu, M., Manish, S., Narendra, S., Darshana, M., a kol. Antidiabetic activity of medium-polar extract from the leaves of Stevia rebaudiana Bert. (Bertoni) on alloxan- induced diabetic rats. 2011. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3103919/
4.           Cox, L. What Is Stevia? 2013. Dostupné: https://www.livescience.com/39601-stevia-facts- safety.html
5.            Bridel, M., Lavielle, R. Sur le principe sucre des feuilles de kaa-he-e (stevia rebaundiana B). 1931.
6.           Goyal, S., K., Samsher, Goyal, R., K. Stevia (Stevia rebaudiana) a bio-sweetener: a review. 2010. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19961353
7.           Anton, S., D., Martin, C., K., Han, H., Coulon, S., Cefalu, W., T., Geiselman, P., Williamson, D., A.. Effects of stevia, aspartame, and sucrose on food intake, satiety, and postprandial glucose and insulin levels. 2010. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2900484/
8.            Curi, R., Alvarez, M., Bazotte, R., B., Botion, L., M., Godoy, J., L., Bracht, A. Effect of Stevia rebaudiana on glucose tolerance in normal adult humans. 1986. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3651629
 
9.           Silva, G., a kol. Investigation of the tolerability of oral stevioside in Brazilian hyperlipidemic patients. 2006. Dostupné: https://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1516-89132006000500007
10.          Soejarto, D., D., Kinghorn, A., D., Farnsworth, N., R. Potential sweetening agents of plant origin. III. Organoleptic evaluation of Stevia leaf herbarium samples for sweetness. 1982. Dostupné:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7153776
11.          Tadhani, M., B., Patel, V., H., Subhash, R. In vitro antioxidant activities of Stevia rebaudiana leaves and callus. 2007. Dostupné: https://www.researchgate.net/publication/223156211_In_vitro_antioxidant_activities_of_Ste via_rebaudiana_leaves_and_callus
12.         Paul, S., Sengupta, S., Bandyopadhyay, T., K., Bhattacharyya, A. Stevioside induced ROS- mediated apoptosis through mitochondrial pathway in human breast cancer cell line MCF-7. 2012. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23061910
13.         U.S. Department of Agriculture. Dietary Guidelines for Americans. 2010. Dostupné: https://health.gov/dietaryguidelines/dga2010/dietaryguidelines2010.pdf
14.         Megeji, N., W., Kumar, J., K., Singh, V., Kaul, V., K., Ahuja, P., S. Introducing Stevia rebaudiana, a natural zero-calorie sweetener. 2005. Dostupné: https://tejas.serc.iisc.ernet.in/~currsci/mar102005/801.pdf
15.         SweetLeaf. Stevia Conversion Chart. Dostupné: https://sweetleaf.com/stevia-recipes/stevia- conversion-chart/
16.         Melis, M.,S. Effects of chronic administration of Stevia rebaudiana on fertility in rats. 1999. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10619379
17.         Oliveira-Filho, R., M., Uehara, O., A., Minetti, C., A., Valle, L., B. Chronic administration of aqueous extract of Stevia rebaudiana (Bert.) Bertoni in rats: endocrine effects. 1989. Dostupné: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2785472
18.        Lauren Geertsen. Is stevia bad for you?Dostupné: https://empoweredsustenance.com/is-stevia-bad-for-you/

You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.