jídlo je lék

Necukroví #4

23 prosince

Tak a už fakt poslední! :D
KOKOSOVÉ KULIČKY

Ingredience:
- 250 g mascarpone
- 4 PL kokosového mléka
- 1 PL kokosového oleje
- 5 PL kokosové mouky
- 5 PL mandlové mouky
- kokos na obalení
- mandle


Postup: Nejprve si předehřej troubu na 180 stupňů. Na pečící papír, který si dáš na plech si vyskládej cca 30 mandlí. Přibližně 10 minut je necháš péct, aby se lehce oprahly. Mezi tím si dej do nádoby, ve které budeš mixovat všechny suroviny 250g mascarpone, 4 PL kokosového mléka, 1PL kokosového oleje, 2PL kokosové pasty (pokud nemáš, můžeš ji nahradit například 2PL smetany), dále 5 PL kokosové a mandlové mouky. Vše umixuj do hladké hmoty hmoty, kterou dej na 10 minut do ledničky. Následně z kokosové hmoty tvoř kuličky, do  kuličky vmáčkni opraženou mandli a vytvořenou kuličku obal v kokosu. Kosové kuličky dej tuhnout do lednice a uskladňuj v chladu :-).
KŘUPAVÉ ČOKOLÁDOVÉ KULIČKY

Ingredience:
- 2 avokáda
- 1 banán
- 2 PL kakaových bobů
- tabulka vysokoprocentní čokolády (já použila 99% od Lindt)
- 5 PL mandlové mouky
- 5 PL kokosové mouky
- 1 PL kokosového oleje

- obalení: čokoláda s kokosovým olejem, kakao, oříšky

Postup:
Připrav si nádobu na mixovaní, do které dej avokádo, banán, nadrcené 2PL kakaových bobů, 5PL mandlouvé a kokosové mouky. Ve vodní lázni si rozpust čokoládu se lžící kokosového oleje, tu následně přidej do nádoby k ostatním surovinám. Část čokolády ponech na obalení (záleží jen na Tobě, kolik kuliček budeš chtít mít obalených v čokoládě - podle toho zvol množství a zbytek přimíchej do hmoty). Vše umixuj. Hmotu dej na 30 minut do mrazáku. Mezitím si připrav mističky se surovinami, ve kterých budeš kuličky obalovat. Kakao, rozpuštěnou čokoládu a najemno rozmixované libovolné oříšky. Po vyndání z mrazáku ztuhlou směs tvaruj do kuliček a obaluj v posypkách dle Tvého výběru. Uskladňuj v chladu.POMERANČOVÉ KOŠÍČKY

Ingredience na 10 košíčků:
- 2 tabulky vysokoprocentní čokolády (já použila 99% Lindt)
- 10 PL 100% arašídového másla
- mix oříšků (já použila mandle, kešu, vlašské, pekanové ořechy)
- 3 PL kosového oleje
- 1 pomeranč
- papírové košíčky

Postup:
Ve vodní lázni rozehřej rozlámané tabulky čokolády, přidej 3 PL kokosového oleje. Pomeranč si nakrájej na malé tenké plátky. Oříšky – část si rozmixujeme úplně a část rozmixuj nahrubo. Připrav si papírové košíčky.
První vrstva: do každého košíčku dej přibližně lžíci a půl rozehřáté čokolády. Do čokolády naskládej tenké plátky pomeranče, posyp rozmixovanými oříšky, nech lehce zatuhnout.
Druhá vrstva: na zatuhlou směs dej lžíci arašídového másla, následně opět plátky pomeranče a zasypej oříšky.
Třetí vsrtva: opět lžíci a půl rozehřáté čokolády, tak aby pokryla vrstvu arašídového másla. Následně skládej plátky pomerančů a dozdob nahrubo rozmixovanými oříšky. nech zatuhnout a uskladňuj v chladu.


Mějte se krásně!

          Elis

You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.