jídlo je lék

Necukroví #3

21 prosince

Věřím, že cukroví máte napečené, stromeček ustrojený a už jen čekáte na Ježíška, každopádně já pro vás mám už FAKT poslední recepis na necukroví, které ještě určitě stihnete :-)! No a kdyby náhodou ne, tak ho zkuste po Vánocích jen tak ke kávě, protože stojí za to :-)!
MANDLOVÉ KOŠÍ(Č)KY
Ingredience:
- 200 g mletých mandlí se slupkou (170 těsto + 30 náplň)
- 100 g kokosové mouky
- 2 ČL stevie nebo jiné sladidlo (1 těsto + 1 náplň)
- 3 PL kakaa (1 těsto + 2 náplň)
- 3 vajíčka
- 12 PL kokosového oleje (5 těsto + 7 náplň)
- 1 ČL kvalitní kávy
- nasekané mandle na posypání

(ČL = čajová lžička, PL = polévková lžíce)


Postup:
Prvním krokem je rozemletí 200g mandlí na mouku, 170g namletých mandlí smícháme se 100g kokosové mouky, 1 ČL stevie, 1 PL kakaa a tyto sypké ingredience spolu důkladně promícháme. Následně přimícháme 3 vajíčka, 5 PL rozehřátého kokosového oleje a rukama vypracujeme těsto, které odložíme cca na hodinu do lednice.
Těstem plníme košíčky (po okrajích, uprostřed musí být místo na náplň), které pečeme 15 minut na 160°C. Po vychladnutí si připravíme nápň.
Na plameni rozehřejeme 7 PL kokosvého oleje, do kterého přimícháme 1 ČL stevie, 2 PL kakaa, 1 ČL kávy a zbytek namletých mandlí (30g). Touto tekutou hmotou vylijeme vnitřek košíčků, posypeme nasekanými mandlemi a dáme hotové košíčky ztuhnout do chladu.Za mě a mamku mají tyto košíčky letos druhé místo hned po kešu marokánkách :-)!
Užijte si Vánoce plné rodinné pohody, lásky a zdraví!

Karol


You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.