jídlo je lék

Necukroví #1

03 prosince

Nastal měsíc plný předsevzetí, slibů, měsíc, kdy lítáme po obchoďácích a sháníme dárky, je tu prosinec, jsou tu VÁNOCE! Ale co kdyby místo slibů byly činy, místo dalšího porušeného předsevzetí splněný sen a místo času stráveného ve frontě u kasy čas strávený s těmi, které milujeme?! Díky, že se nad tím alespoň zamyslíte, protože dnes je první den zbytku vašeho života.


Ale konec filozofování, chci vám jen říct, ať žijete život, ať milujete, ať smysluplně využíváte svůj čas a staráte se o své zdraví jak jen můžete, protože to je to nejdůležitější! Na dárky sere pes. 

Ne, že cukroví by bylo nějak důležitý, já na to moc nejsem, ale letos jsem se rozhodla něco vymyslet a podělit se o recepty s vámi, abyste si mohli užít Vánoce bez cukru.

KOKO-ČOKO KULIČKY
Ingredience:
- 5 PL kokosového oleje
- 2 PL kokosového mléka (Lidl)
- 8 PL strouhaného kokosu
- 1 ČL holandského kakaa
- 1 ČL stevie (nebo jiné sladidlo)
- makadamové ořechy (můžou být i jiné)

Postup: 
Rozehřejeme si 5 polévkových lžic kokosového oleje, potom za stálého míchání přídáme 2 lžíce kokosového mléka, až se nám vše krásně promíchá, vypneme plamen. Do tekuté hmoty přidáme 8 polévkových lžic strouhaného kokosu, čajovou lžičku holandského kakaa a jednu lžičku stevie, vše důkladně promícháme a hmotu necháme stuhnout v lednici. Co bude následovat asi všichni tušíte - ze ztuhlé hmoty tvarujeme kuličky, dovnitř patří makadamový ořech. Nakonec půlku kuliček obalíme v kokosu a druhou půlku v kakau. Hotovo :-). 
Kuličky jsou hodně syté.

MAKOVÉ ROHLÍČKY
Ingredience:
- 3 bílky
- 1 vejce
- 8 PL maku
- 2 PL mandlové mouky
- 1 ČL prášku do pečiva
- 1 ČL stevie (nebo jiné sladidlo)

Postup:
Nejprve si vyšleháme bílky ve sníh, do kterého postupně přidáváme 8 polévkových lžic maku a 2 lžíce mandlové mouky při stálém šlehání. Nyní do hmoty vmícháme 1 celé vajíčko, sladidlo a lžičku prášku do pečiva. Těsto vylijeme do formiček (já použila silikonovou) a pečeme 12-15 minut na 130°C. Po vychladnutí rohlíčky vyklepneme z formiček a máme hotovo, je to rychlovka :-)! Rohlíčky jsou křehké a krásně nadýchané.


Určitě můžete čekat nějaké další recepty na (ne)cukroví a budu samozřejmě ráda, když se svými výtvory pochlubíte!


Mějte se a smějte se!


                           Karol


- kokosové mléko kupuji v Lidlu (plechovka, značka Freshona)
- kokosový olej, ořechy, stévii mám z Natu  , tak doplňte zásoby a očekávejte další recepty :-)


You Might Also Like

1 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.