jídlo je lék

Kešudort z lásky

04 listopadu

Koncem října jsme měli s Davidem výročí, už dpředu jsem plánovala, že mu upeču dort, jen jsem pořád nevěděla jaký, dopadlo to tak, že jsem nakoupila hromady ořechů, nějaké ovoce, zásobu Mascarpone a řekla si, že budu prostě nějak improvizovat. Dort, který jsem upekla měl nakonec přes dvě kila, tři patra a byl absolutně nejlepší! O čemž jsem se přesvědčila sama, protože David mi dal samozřejmě z lásky ochutnat :D.
Chci vám moc poděkovat, že se se mnou dělíte o dobroty podle mých receptů - dělíte pomocí fotek, fyzicky bohužel/bohudík ne, protože to bych už byla asi pěkná koule :D.

Jdeme na to :)!

První korpus - dva korpusy:
- 250g kešu
- 100g pistácií
- 3 vejce
- 2PL kokosového oleje
- 2ČL jedlé sody

250g kešu a 100g pistácií si nahodinu namočíte ve vodě - tak, aby byly tak akorát ponořené, protože po cca hodině ořechy patří i s tou vodou do mixéru, umixovat do hladka, tak ať to není zas moc řídké. Vedle si smícháme vejce s dvěa lžícemi rozehřátého kokosového oleje a tekutou směs pomalu vmícháme do hladké ořechové hmoty, nakonec patří do těsta dvě lžičky jedlé sody, těsto do vymazané dortové formy a dortová forma do rozehřáté trouby. Pečeme cca 30 minut na 150 stupňů.Druhý korpus - jeden korpus:
- 200g kešu
- 3PL skořice
- 2 vejce
- 1PL kokosového oleje
-1ČL jedlé sody

Kešu zase na hodinu do vody, potom i s třemi lžícemi skořice do mixéru, až vznikne hladká hmota. Vedle dvě vajíčka se lžící rozehřátého kokosového oleje, pomalu vmíchat do kešu hladké hmoty a nakonec lžička jedlé sody.
První korpus vyklopíte, do dortové formy hned nalijete druhé těsto a pečete na 150 stupňů cca 20 minut.


Nyní si připravíte krém:
- 500ml smetany ke šlehání
- 500g Mascarpone
- 2PL kokosového oleje
- 2PL strouhaného kokosu

Smetanu ušleháte pomocí šlehače (haha) v tužší jogurtovou konzistenci, přidáte 2 lžíce kokosového oleje a dáte alespoň na 30 minut do lednice, po půl hodině smetanu důkladně vmícháte do 500g Mascarpone, rozehřejete 2 lžíce kokosového oleje, které přímícháte nakonec a zase zpátky do lednice, než připravíte korpusy, čoko polevu a ovoce ;).


První korpus, který je vyšší opatrně podélně rozkrojíte na dvě části - ve finále spodní a vrchní, korpus se skořicí se rozkrajovat nebude, ten patří doprostřed.
V tut chvíli je ideální si nakrájet a připravit ovoce.Teď čoko poleva:
- 3PL kokosového oleje
- 2PL kakaa
- 1PL skořice
Kokosový olej rozehřejete, přidáte skořici, kakao, důkladně promícháte a plamen vypnete.

Jde se do finále!
Spodní korpus - už víte který pomažete krémem z lednice, druhý - skořicový korpus pomažete krémem z lednice, teď už byste neměli mít žádný krém, vše je na korpusech. Na první korpus s krémem patří druhý korpus s krémem (kdo by to byl řekl) a navrch třetí korpus - ten pomažete už pomalu chladnoucí čoko polevou a hned ozdobíte ovocem, aby to vše hezky přituhlo :).Možná to byla trochu fuška, ale máte hotovo!

Dobrou chuť,
           Kerolajna.


You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.