jídlo je lék

Čoko dort bez čoko

10 října

Tak tenhle dort má dvě super vlastnosti.

1) Vám vydrží docela dlouho, protože je FAKT sytý!

2) Když on je tak DOBRÝ, že u nás zmizel za jeden večer.

A teď teda babo raď! Nicméně udělat si ho musíte, je dokonalej a strašně ČOKOLÁDOVEJ, i když v něm žádná čokoláda není.Korpus:
- 200g lískové ořechy
- 50g mandle
- 20g kakaové boby
- vejce 2ks
- lžička jedlé sody
- voda

Nejprve dáte do mixéru 200g lískových ořechů , 50g mandlí - u obojího jsem nechala slupku :) a 20g kakaových bobů (nepražené :)), často se mě ptáte, jaký mixér používám - ETA Vital Blend a není to placená reklama :D, já jsem spokojená! Do rozmixovaných ořechů a bobů přimícháme 2 vajíčka, cca 250ml vody a nakonec lžičku jedlé sody. Vzniklé těsto, jak asi čekáte, dáte naspod dortové formy vyložené pečícím papírem a do trouby na 200°C na 15 minut.První vrstva:
- 500g tučný tvaroh
- 50g mandle (tentokrát bez slupky)
- 50g poctivé kakao
- 1 bílek

Nejprve si z mandlí uděláme opět práškovitou konzistenci a poté přimícháte všechny zbylé ingredience, tedy 50g kakaa, 500g tučného tvarohu a jeden bílek. Tvarohovou hmotu nalijete na hotový korpus a pečete 50 minut na 170°C.

Druhá vrstva:
- 200g kokosový olej
- 70g poctivé kakao
- lžička stevie

Upečený dort s tvarohovou vrstvou necháte vychladnout cca hodinu při pokojové teplotě (pořád dort necháte v dortové formě!!), potom si rozehřejete 200g kokosového oleje, do kterého přidáte 70g kakaa a lžičku stevie, touto "rozteklou čokoládou" polijete celý dort (který je pořád v dortové formě!!) a hurá do lednice :), cca za hodinu můžete dort vyndat z dortové formy, krájet a chutnat, ale bacha, je to fakt boží!Mějte se krásně!
               Vaše Kerolajna


You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.