jídlo je lék

Tvarohový dort s ostružinami

28 září

Ahoj všichni!

Po delší době tu pro vás mám zase recept. Dnes to bude tvarohový dort s ostružinami, který nebyl nijak dopředu promyšlený, ostatně jako vždy :D, ale prostě se strašně povedl!

Dobrou zprávou je, že budeme potřebovat jen 5 ingrediencí, v jednoduchosti je přeci krása!korpus
 - 2 vajíčka
 - 170g mandlové mouky (nebo mandlí)
 - 50g mletého maku 

Pokud nemáte mandlovou mouku, použijte kvalitní mixér a mandle rozmixujte na prášek, potom přidejte mletý mák, 2 vajíčka, cca 200ml vody a vše důkladně promíchejte. Těsto na korpus máte hotové! (Dá se tomu vůbec říkat těsto? :D) Takže šup s ním do dortové formy vystlané pečícím papírem, dále do rozehřáté trouby na 200°C na cca 12 - 15 minut. Než se korpus upeče, připravte si tvarohovou část.

tvarohová čast:
 - 750g tučného tvarohu
 - 200g ostružin

Toť vše. Naházet do mixéru, vznikne krásně fialová hmota, kterou nalijte na upečený korpus a dejte zpátky do trouby. Nyní pečeme na 160°C cca hodinu. Po vyndání dortu z trouby je důležité nechat ho vychladnout při pokojové teplotě alespoň hodinu a nejlépe se bude krájet, pokud bude ještě chvíli v lednici :).

Dobrou chuť a nezapomeňte se zase pochlubit svými výtvory, budu se těšit!                                                                                                Vaše Kerolajna


                           


You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.