jídlo je lék

Pistáciový cheesecake bez lepku

14 srpna

Jak jste si mohli všimnout, můj David má moc rád jídlo a já moc ráda jídlo připravuji a tohle teda bylo něco! Oba jsme se shodli na tom, že lepší dort jsme ještě nejedli, samozřejmě je bez cukru, ale to vás už u mě asi nepřekvapí :), tenhle je dokonce i bez lepku a bez sladidel, ano, můj asi první dort bez sladidel :D, a byla to ta nejlepší volba, protože přebít něčím tu pistáciovou chuť by byla fakt škoda!
Než vám prozradím návod na tenhle FOODPORN, ráda bych vám poděkovala za přízeň a milý zprávy, ať už reagující na blog, instagram, nebo mou práci celkově, jste strašně super a dáváte mi neskutečnou energii :)!Co budeme potřebovat:
- 100g mandlí natural
- 50g arašídů natural
- 130g pistácií natural
- 2 vejce
- 200g zakysané smetany
- 750g polotučného tvarohu

- mixér, formu na dort, pečící papír a troubu :).


Korpus:
Nejprve si najemno umixujeme 100g mandlí, 50g arašídů a 80g pistácií, já používám mixér VitalBlend značky ETA, ale věřím, že ořechy dokáže rozmixovat i jakýkoliv jiný. K práškové hmotě, která nám rozmixováním vznikne přidáme 2 vajíčka, asi 100ml vody a důkladně promícháme. Těstem, které vytvoříme vyplníme spodek formy, kterou máme vystlanou pečícím papírem a dáme do rozehřáté trouby na 180°C na 30 - 35 minut.

Než se nám korpus upeče, připravíme si krém :).

Krém:
Zbylé pistácie (50g) umixujeme zase na práškovou hmotu, poté přidáme 200g zakysané smetany a 3 vaničky polotučného tvarohu (tedy 750g), vše důkladně (opravdu důkladně!) promícháme a nalijeme na upečený korpus. Dort vrátíme do trouby, kde pečeme na 180°C asi 15 minut, potom stáhneme na 150°C a pečeme ještě 35 minut.
Po vyndání je nutné nechat dort vychladnout při pokojové teplotě nejméně hodinu, poté ještě alespoň hodinu v lednici, aby vše drželo tak, jak má :).

K ozdobení jsem použila ostružiny ze zahrádky a pistácie.


Dobrou chuť a držím palce při pečení!                                                                                                           Vaše Kerolajna

You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.