jídlo je lék

Lívance pokaždé jinak

21 května

Ahoj!

Zkouškové v plném proudu, takže se buď učím, když se zrovna neučím, snažím se udělat co nejvíce práce, odjet si trénink nebo udělat nějakou dobrotu. Na blog teď bohužel nemám vůbec čas :-(, nicméně to tu zase musím oživit nějakým článkem, vlastně receptem. V zásobě jich mám kupu, vše, co vytvořím v kuchyni, si poctivě píšu a fotím, už se těším, až vám sem všechny ty dobroty přidám!

Dnes to bude jedna rychlovka, která nesmí chybět v mém jídelníčku, ani v jídelníčku mých klientů.
Jsou to mé oblíbené LÍVANCE a já vám prozradím, proč je můžu jíst pořád a pokaždé budou vlastně jiné.
Základem každých lívanců jsou vejce, vejce jsou život, žejo! Na jednu porci volím tedy vždy dvě vajíčka.

A zbytek je vlastně na vás.

Cože?
No fakt!Dvě vejce, sladidlo Flavdrops a 25g sypké suroviny tvoří jednu mou porci lívanců. Za sypké suroviny můžeme považovat protein jakékoliv příchutě, žitnou, rýžovou, pohankovou, sójovou nebo jakoukoliv jinou hladkou mouku, strouhaný kokos, holandské kakao, skořici, prostě všechno jemné a sypké. Podmínkou rozhodně není použít jednu surovinu, můžete to libovolně míchat v jakémkoliv poměru, jen výsledná gramáž na dvě vejce = 25g sypké suroviny.Já osobně mám nejradši co nejčokoládovější lívance, takže volím např. 15g čokoládového proteinu a 10g holandského kakaa, další mou oblíbenou kombinací je vanilkový protein a strouhaný kokos.


Sladidlo přidávám podle toho, jak sladký je protein, někdy nedoslazuji vůbec, avšak pokud budete dělat lívance bez proteinu např. z žitné mouky, rozhodně doporučuji dosladit pár kapičkami Flavdrops.


Všechny suroviny spolu důkladně umixuji a polévkovou lžící na rozpálené kvalitní pánvi tvořím lívanečky, které opékám z obou stran.


Hotovo :-).Mějte se sluníčkově a pokud ležíte v učení, přeji pevné nervy!
                                                                                                  Kerolajna
You Might Also Like

0 komentářů

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.