za lepší já

#2 Sára: Trochu jiný příběh

19 dubna

Se Sárou se znám od dětství. Jezdili prázdniny co prázdniny na chalupu do naší vesnice. Přišlo období, které jistě většina z vás zná, už jste velcí, skoro dospělí, máte své zájmy, tudíž rodiče posíláte na chalupu samotné, no a tak jsem Sáru víc, než 3 roky neviděla.
Na konci února mi od ní přišla zpráva na Facebook, že sleduje mou práci, mé názory, a tak by potřebovala pomoct. V první chvíli jsem si myslela, že se jedná o ,klasický případ' a chce zhubnout nějaké to kilčo a cítit se lépe. Nějak jsme se rozepsaly a ze Sáry vypadlo, že se jedná o zdravotní problém, konkrétně opar v oku, šedý zákal čočky, na oko nevidí, léčba trvá už přes půl roku - kortikoidy, injekce do spojivky,..  už prostě neví, co dál.


,,Už jsem s tím okem prošla několika stádii. Měla jsem několikrát rozšířenou zornici, měla jsem to oko zelené a za týden dostanu třetí injekci do spojivky. Za rok budu muset podstoupit buď dvě nebo tři operace, ALE to vůbec nemusí být, jestliže se mi to všechno zlepší. Kdyby jsi se chtěla podívat, přikládám fotku. ''Upřímně to bylo už i na mě velké sousto, ale věřím v sebe a věřím ve ZDRAVÉ JÍDLO, takže jsem Sáře sestavila jídelníček, kde bezkompromisní podmínkou číslo jedna bylo VYŘAZENÍ CUKRU.
Minulý víkend jsme byli s Davidem na procházce okolo naší vesnice, najednou se někdo řítil přes louku směrem k nám bleskovou rychlostí, když byla osoba blíž, zjistila jsem, že je to Sára, ani jsem nemrkla a měla jsem ji kolem krku, úplně ubrečenou. Myslela jsem, že brečí proto, že se vidíme po třech letech, ale v tu chvíli řekla tu větu, na kterou už asi nikdy nezapomenu: ,,Káji, strašně ti děkuju, já VIDÍM!'' Teď už jsem brečela taky.
Sárinku jsem pozvala na čaj a v průběhu našeho nekonečného povídání mě napadlo, že se s vámi o tenhle příběh podělím.


Sáře v červnu 2016 diagnostikovali opar v oku.
Sára na oko přestala vidět.
Sára vystřídala několik doktorů a léků od kapek, přes kortikoidy, až k injekcím do spojivky.
Sáře ještě před nedávnem hrozily 2 operace oka, se kterými by ji naskákalo několik dioptrií.

Sára se začala stravovat zdravě.
Sára přestala konzumovat cukr v jakékoliv podobě.
Sáry lékař zaznamenal obrovské zlepšení, z kontrol obden jsou kontroly 1x týdně a místo injekcí už jen přírodní kapičky.
SÁRA VIDÍ!
Zamyslete se nad tím, že číslo na váze opravdu není všechno. Zdraví je to nejdůležitější. Lidé jsou ochotni si ho cukrem a chemií ničit a věří tomu, že další chemie, kterou jim předepíše doktor v podobě prášků, je asi spasí. Doktoři neřeší příčiny a souvislosti nemocí, doktoři jen předepisují tabletky, přitom problém je většinou úplně jinde.
Starejte se o své zdraví a pamatujte, že JÍDLO JE LÉK.
                                                                                
                                                                                                                                      
Vaše
                                                                                                                                       Kerolajna
You Might Also Like

7 komentářů

 1. Wow! Přeji Sáře už jen vše dobré v životě :) a Kajunko ty musíš být kouzelnice a věřím, že změníš svět a všechny tzv. "odborníky" nakopes doprdele! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kouzelnice nejsem :D, to jídlo!:P Dekuju ti moc! A nakopu!:)

   Vymazat
 2. Tak to me naprosto dostalo jsi proste uzasna.Tady je hasny dukaz ze zmena jidelnicku muze ovlivnit nase zdravi celkove...doufam ze se lidi konecne proberou a zacnou jidlo vnimat jinak nez jen jako prostredek na hubnuti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuju Ti moc , Ivco :-*! Však ty to taky zvládneš!:) už se tesim :)

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Tyhle tvoje útoky na lékaře mi nepřijdou moc fajn:/
  Zkus si vytrpět to co oni, aby takovou práci mohli vykonavat a pak řešit problémy něčeho tak složitého, jako je lidské tělo, o kterém se neví úplně vše. V nepřeberném množství léků, diagnoz atd je někdy vážně těžké najít tu správnou cestu a někdy až to, ze vyzkoušíš mnoho možností Prijdes na tu správnou. Navíc každé telo na různé metody léčby ci druhy léků reaguje jinak.
  Trochu úcty a pokory lidem, kteří obětují své mladí a životy, aby zachraňovali ty vaše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj názor na celé zdravotnictví a farmacii je nějaký a zatím mě nikdo nepřesvědčil o opaku, spíše se v něm víc a víc utvrtzuji. Já hodlam věnovat celý život věcem, co mají smysl a pomáhají druhým, respektive jim otevírají oči, každý si tu cestu volí sám. Neznevazuji vedomosti nebo těžkou školu, znevažuji pouze systém, přístup a to, že se učí zastaralé věci, ale to je zase ten systém. . A někdo farmaceutické firmy živit musí. Amen :-).

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.